BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

AR MES KARIAUJANČIŲ AFRIKOS GENČIŲ VALSTYBĖ?


Ar Jūs norėtumėte investuoti šalyje, kurioje nėra mokestinio stabilumo? Ar Jūs rizikuotumetė savo pinigais šalyje, kur korupcijos lygis vienas didžiausiu Europos sąjungoje? Ar norėtumėte investuoti šalyje, kur savivaldybese du merai tampa tradicija ir jų abiejų sprendimai gali būti neteisėti?Ar norėtumėte investuoti šalyje, kur prezidentas nušalinamas politinių oponentų valia? Ar Jūs rizikuotumėte investuoti šalyje, kurioje daugiau kaip pusmetis, dėl politikų nesutarimo nėra aukščiausiojo teismo pirmininko? Ar Jūs nvestuotumėte šalyje, kurios sostinė, apsiskelbusi Europos kultūros sostine, neturėdama lėšų kultūrai, teka per arkinį vamzdį į korupcijos kanalizaciją? Ar Jūs pagalvotumėte apie investicijas šalyje, kur nacionalinis investuotojas murkdosi politiniame purve? Ar Jūs investuotumetė šalyje, kur tautos vienybės simobolis valdovų rūmai nepastatomi dėl politikų susipriešinimo? Ar Jūs investuotumėte šalyje, kurioje prezidentas agituoja nebalsuoti referendume dėl energetinės nepriklausomybės, o po balsavimo apkaltina, jo patarimų paklausiusią, tautą antipilietiškumu? Ar Jūs manote, kad tokioje šalyje stabili politinė ir ekonominė situacija? Ar tokioje šalyje teigiamas investicinis klimatas? Ar Jūs norėtumetė investuoti šalyje, kurioje seimas per kelias naktis sugriauna mokesčių sistemą, tokiu budu sustabdydamas planuotas vietines ir užsienio investicijas? Ar Jūs invetsuotumetė šalyje, kurioje planavimo ir projektavimo procedūros atsiduoda praėjusio amžiaus naftalinu ir jų niekas nesiruošia keisti? Ar Jūs investuotumėte šalyje, kur politinė partija prilyginama UAB‘ui ir jai iškeliama baudžiamoji byla? Ar Jūs investuotumėte šalyje, į kurią patekti oro keliu galima tik per kaimynines šalis? Ar ta šalis, tai kokia nors, amžinai kariaujanti, Afrikos valstybėlė?

Dėja ne. Čia kalbama apie Lietuvą, apie šalį, mūsų tėvynę, kurioje daugelis norėtų gyventi kokybiškai,
saugiai, sveikai, teisėtai ir, nebijokim to žodžio, patriotiškai. O juk mes, kaip ta Afrikos valstybėlė su savo genčių karais, atrodom iš šalies. Būtent taip. O visus aukščiau išdėstytus klausimus užduoda sau tūlas investuotojas ieškodamas naujų rinkų, kai jam kažkas jam pasiūlo investuoti Lietuvoj. Manau pastebėjote, kad daugelyje klausimų yra žodis politinis, politikai ir pan. Akivaizdu , kad būtent politikai, tiek aukščiausio lygio, tiek savivaldybių lygmenyje vedini smulkiapartinių, o dažniau asmeninių interesų ir nesugebėdami mąstyti valstybiškai (vėlgi nebijokim šio žodžio) ir surasti kompromisus, tikriausiai patys to nesuprasdami, padarė mūsų valstybei meškos paslaugą. Mes tampame, nebeįdomūs ekonomiškai ir politiškai. Mes netgi atrodome pavojingi. Mes patys save įvarėme į kampą ir pavieniai rypavimai iš aukštų tribūnų apie pritraukiamas investicijas - tai šauksmas tyruose.

Iš tiesų visi įvykiai, apie kuriuos klausiau pradžioje, sumoje kompromituoja valstybę. Mes iš šalies labiau panašūs į nesusivokusiu poltikierių - skandalistų grupelę nepasidalijančią politinių postų ir taburečių, negu į solidžią, orią, save ir kitus gerbiančią politinę sistemą. O mūsų politinės partijos asocijuojasi su jau minėtos Afrikos gentimis, bandančiomis, bet kokia kaina užgrobti didesnę teritoriją ir daugiau valdžios. Keisčiausia yra tai, kad gavę valdžia mūsų politikai nebežino ką su ją daryti.

Politinės isterijos sukeltos ekonominės problemos tik dar labiau apnuogino politinę nebrandą. Tai gal reiktų vieną kartą sustoti ir susimąstyti. Juk labai nedaug reikia, kad politikai susitartų, rastų kompromisą, įsiklausytų į kito nuomonę ir suprastų atsakomybę. Tai ypač svarbu dabar, siekiant suspėti į europinį krizės įveikimo traukinį. Būtent europinį, o ne lietuvišką planą, kuris kaip pametęs kompasą turistas klaidžioja po miesto parką, nepasikliaudamas asfaltuotais ir tvarkingais takeliais vedančiais į tikslą.  Tik visos politinės partijos kartu, susitelkę, tik galvojant valstybiškai galėtų pasiekti geresnių ir greitesnių rezultatų. Žmonės pavargo nuo politinių rietenų ir kaltų ieškojimo. Piliečiai nenori daužyti seimo langų ar streikuoti, lygiai kaip ir mokytojai, gydytojai, policininkai ar ugniagesiai- gelbėtojai nori dirbti savo darbą ir nori, kad jiems už tai būtų tinkamai atlyginta. Visi jie tikrai mieliau dirbtų, nei stovėtų su plakatais prie ministerijų ar seimo. Taigi konsoliduokimės, susitelkime, diskutuokime darykime platesnes koalicijas ir tikrai rasime tinkamus sprendimus. Reikia labai nedaug. Reikia išminties ir blaivaus proto. Politinės rietenos turi bagtis. Pagalvokime apie tai, kad pasaulis mus tikrai stebi.

Pagarbiai

Artūras Orlauskas

Rodyk draugams