BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Straipsnis iš “Savivaldybių žinios”

 

Politikas-nėra robotas 
Kodėl rimtas politikas, metęs savo rimtus reikalus, staiga nusprendžia viešai pakvailioti? „Jei jau politikas, tai būtinai – su amžino rūpesčio išraiška veide?“ – nesutinka, praeityje garsus televizijos ir kino aktorius, dabar Kauno rajono savivaldybės tarybos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas Artūras ORLAUSKAS
Ir kodėl staiga rimtas politikas nusprendė dainuoti?


Taigi tiesiog labai geras poilsis nuo sunkių ir įtemptų darbų! O taip pat gera proga vėl pabendrauti su senais scenos draugais ir kolegomis.


Ar iškart sutikai, kai pasiūlė dalyvauti „Žvaigždžių duetuose“?


Aš ilgai atsikalbinėjau, bet vėliau žmonos padrąsintas sutikau. Beje ir vaikai palaikė šią mintį.Dabar dėl to nė kiek nesigailiu. Ačiū žmonai Editai, dukrai Ievai ir sūnums Martynui ir mažajam Markui


Kaip čia dabar galvot, rimtas žmogus, politikas, sėdi su kaklaraiščiu kabinete ir še tau – visokie plaktukai kišenėse, perukai ant galvos, barzdos… Nesijauti nepatogiai?


Dirbame labai rimtą darbą. Tikrai negaliu sakyti, kad dainavimas ar mėginimas iš dainos padaryti spektaklį yra nerimta. Keistas tas mūsų supratimas: jei jau politikas, tai tik konservatyvus. Ir tik su amžino liūdesio ir rūpesčio išraiška veide. Bet pažiūrėkit - Obama žaidžia golfą,plaukioja, Putinas skraido lėktuvais, keliauja povandeniniais laivais, slidinėja, Clintonas grojo saksofonu, Sarkozy plaukioja jachtomis ir vandens slidėmis. Ir tai – didžiausių pasaulio valstybių vadovai! Aš tikrai manau, kad politikas – žmogus, o ne zombis, ar robotas.


Nejauti, kad visuomenės nuomonė politikus dažnai zombiais ar robotais ir mėgina paversti?


Kad jau mėgina, tai tikrai, bet čia gal ir kai kurių pačių politikų „indėlis“. Aš vis dėl to prisilaikyčiau europietiško politiko standartų ir manau, kad anksčiau ar vėliau Lietuvos politikai tokie bus – etiški, korektiški, tolerantiški, laisvi, žmogiški ir padorūs.


Scenos patirtis vis tiek lieka, ją gali pritaikyti politikoje. Juk ten – ta pati scena…


Na, polemika gal kitokia, kategorijos ir retorika kita, bet oratorinis meistriškumas išlieka. Mano darbas buvo įtaigiai valdyti žodį ir jų junginius. Kad paprasti, nejuokingi žodžiai suskambėtų juokingai. Ir labai svarbu pastebėti komizmą ten kur kiti nemato. Politikoje taip pat turi pamatyti oponento klaidas ir privalu kalbėti įtaigiai. Jei sugebi problemų sprendimus pateikti įdomiai, tavęs klausys, o jei memlinsi, mekensi nieko nebus. Kartais reikia aštresnio žodžio, alegorijos, palyginimo, kad įsiklausytų, išgirstų, suprastų, ką nori pasakyti. Nors iš tikrųjų politika yra komandinis darbas.


Ir „Žvaigždžių duetuose“ mes su Aleksandru darbuojamės kartu. Jis tvarko muzikinę dalį, aš režisuoju, kuriu mizanscenas, galvojų apie rūbus ir dainos dramaturgiją. Dar kartais man tenka ir dainos tekstą parašyti ar pakoreguoti pagal scenarijų.


O politikoj kūrybiniai įgūdžiai padeda?


Be jokios abejonės. Juk jeigu nebūčiau aktorius, ar kaip sakoma, „prie meno“ tikrai nesugalvočiau, kad Raudondvario pilį, Kauno rajone reikia perimti savivaldybės žinion ir ten įkurti meno inkubatorių, rengti muzikinius teatrinius festivalius, įrengti rajono santuokų menę ir mero reprezentacinę salę. Beje šį įdėja mano pradėta, man dar dirbant vicemeru 2006 metais, jau šiemet įgavo kūną ir Raudondvario pilyje nuo vasario mėnesio įkurta viešoji įstaiga pilies pritaikymui visuomenės poreikiams. O jeigu pasižiūrėti į rimtesnius dalykus tokius kaip rajono biudžetas. Tai mes budami opozocijoje pasiūlėm alternatyvų rajono biudžetą, kuris numatė beveik 5 milijonais litų mažesnes išlaidas. Tai buvo tiksliais ekonominiais skaičiavimais pagrįstas projektas. Tačiau valdantieji konservatoriai be jokių argumentų ir motyvų mūsų projektą atmetė ir pasiūlė sutaupyti po kelis šimtus litų per mėnesį atsisakant kompensacijų. Kitaip sakant jie tik imituoja taupymą, nors realiai biudžeto lėšos ir toliau naudojamos neracionaliai.


O iš kur toks, kaip sakai „ekonominiais skaičiavimais pagrįstas projektas“ gimė? Juk tu kūrybiškas žmogus, o ne technokratas.


Na aš pats esu baigęs ir muzikos mokyklą, bet turiu ir inžinierinį ir ekonominį aukštąjį universitetinį išsilavinimą, o ir kiti frakcijos „Už Kauno rajoną“ kolegos, kaip sakoma, ne iš kelmo spirti ir ne pirmus metus kremta savivaldybininkų duoną. Čia kaip sakiau yra komandinis darbas


O ką tu manai apie seniūnaičius?


Aš manau, kad tai tiesiog nevykęs bandymas reguliuoti bendruomenes. Tai tas pats, kas įstatymu įteisinti jog uošvė yra privalomasis šeimos narys su patariamuoju ir kontroliuojamuioju balsu. Aišku, kai kuriuose šeimose gal būt taip ir yra. Tačiau tai kiekvienos šeimos, o šiuo atveju kiekvienos benduomenės vidaus reikalas. Seniūnaičių funkcijas seniai atlieka benduomenės ir čia kištis manau neverta. Šiuo atveju seimas persistengė. O jei kalbėt plačiau, tai ypač pastarasis seimas, su savo naktinėjimais persistengė dar daugiau. Norėjo kaip geriau, o gavosi blogiau ne visada.


Na ką gi. Dėkolju už pokalbį ir linkiu dar ilgai mus džiuginti savo įdėjomis ir „Žvaigdžių duetuose“ ir politikoje.Kalbėjosi Lina Kvedarė

Rodyk draugams

Kaip Kubilius tortus gavo (pasaka)

 

Kaip Kubilius tortus gavo


(pasaka)
Lietuvos premjerui A.Kubiliui tortą padovanojo Lenkijos premjeras D.Tuskas. Už “Antikrizinį planą”. Su nuoširdžiais sveikinimais nuo Lenkijos verslininkų. Lietuvos premjeras liko patenkintas. Juk planas kažkur suveikė. Jis anksčiau nežinojo, kur. O dabar štai - tikslus adresas, kur planas veikia ir tortas. Yr avis dėl to teisybė: Sugalvoji planą. Net nežinai kas tai per velnias. Su kuo jis valgomas. Dirbi naktimis. Ir staiga pyst - siurprizas. Pasirodo, tavo planas kažkur suveikė, Kodėl Lietuvo žmonės nepatenkinti? Provincialai.. Visiškas kaimas.


Kažkas pabeldė į duris. Tai buvo finansų ministras:


- Premjere, kodėl tortą atvežė tik Jums. Juk aš irgi planavau,-isižeidęs išbėgo.


Ir šitas bando į mano tortą kesintis, -pagalvojo premjeras. O jeigu taip kasdien po tortuką? Su sveikinimais. Su nuoširdžiais. Nuo latvių, estų, baltarusių….Užsisvajojo. Reikia kažką daryt,


Vėl pasirodė finansų ministras:


-Premjere sugolvojau….Tik šį kartą tortas bus man…


-Gerai, -sutiko Andrius, -sakyk


-Sumažinsim atlyginimus, sumažinsim išlaidas, sumažinsim investicijas, sumažinsim….


-Bet ar tai neprieštarauja ekonominiams dėsniams, - pertraukė Kubilius


-Prieštarauja, bet jeigu darysim pagal dėsnius, tai torto negausim,- susigūžė Šemeta


-Sutinku… Tortas svarbiau. Varyk toliau, -atsileido Andrius


Kitą dieną tortą atvežė latviai, estai ir Kaliningrado gubernatorius su linkėjimais nuo Putino.


-Rusų torta atiduosiu Šemetai, -pagalvojo Andrius,- maža ką…


-Pas jus dar laukia išlikusių tautiečių delegacija, - pranešė sekretorė.


-Su tortu, -apsidžiaugė Andrius


-Ne, su vainikais, - kaltai nusišypsojo sekretorė


-Nu kaimas, yra kaimas, -pagalvojo Kubilius, - Kam man tie laurų vainikai?
Pasakų senelis Artūras


2009 m. kovo 13 d.Rodyk draugams